| FRAME TYPE | Wave, Man |
|---|---|
| FRAME KLEUR | Cosmic Green, CLEARCOAT: GLOSS |
| ELEKTRISCH SYSTEEM | BOSCH Performance CX – 85NM – Gen5 |
| MOTOR | Mid-motor |
| BATTERIJ | BOSCH PowerPack – Semi Integrated in DT |
| BATTERIJCAPACITEIT | 545Wh |
| DISPLAY | BOSCH Purion 200 |
| VORK | CH-187 E-bike approved suspension fork |
| GROEP | Shimano Deore 10 speed |
| REMMEN | Shimano Hydraulic disc brakes |
| LICHT | Buechel Edge – Stoptech, Buechel Shiny – 40 Lux |
| BANDEN | 47 mm, Schwalbe Energizer Plus |
| ZADEL | Selle Bassano – Volare XL |
| SLOT | AXA – Block XXL – BOSCH 1 key solution |
| ACCESSOIRES | Compact charger 2A, Gates Belt 130T, Miranda Crank, Alloy mudguards, Racktime Carrier |
| MAAT - WAVE | M: 450mm, L: 500mm, XL: 550mm |
| MAAT - MAN | M: 520mm, L: 560mm, XL: 600mm |
E-Urban 10 2025
€3.299,00Prijs
incl.Btw
_edited.png)
































